0. Ostaszewski Spirydion. Miłośnik koni przez obywatela Ukrainy. T. 1-2 (1 wol.). Kijów 1852.
Ostaszewski Spirydion. Miłośnik koni przez obywatela Ukrainy. T. 1-2 (1 wol.). Kijów 1852. Nakładem autora. Tłocznia J.K. Wallnera, s. XXIII, [1], 182, III; 125, [1], II, winietki (drzeworyty), 22 cm, współopr., opr. nieco późniejsza pł. ze złoc. i tłocz.
Egzemplarz z biblioteki Rafała Klukowskiego (pieczątka heraldyczna). Główna praca hipologiczna Spirydiona Ostaszewskiego (1797-1875) – pisarza, uczestnika powstania listopadowego, „namiętnego lubownika koni” (Encyklopedia Orgelbranda), wybitnego znawcy hodowli koni i właściciela jednej z największych na Ukrainie stadnin koni. W książce autor zamieścił informacje na temat ras koni, hodowli, prowadzenia stada, nauki konia, kucia koni. Ostatni rozdział tomu drugiego poświęcony kuźni. Oprawa wykonana w zakładzie introligatorskim Edmunda Strzałkowskiego w Kijowie (sygnowana nalepką). Grzbiet oprawy po niewielkiej konserwacji, na kartach charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 710