0. Kopera Feliks, Pagaczewski Julian. Polskie muzeum czyli zbiór sześćdziesięciu czterech podobizn naszych zabytków wraz z illustrowanym tekstem, obejmującym szkice z zakresu historyi sztuki. Kraków [1909]
Kopera Feliks, Pagaczewski Julian. Polskie muzeum czyli zbiór sześćdziesięciu czterech podobizn naszych zabytków wraz z illustrowanym tekstem, obejmującym szkice z zakresu historyi sztuki. Kraków [1909]. Nakładem St. Zarewicza i Spółki, s. [2], 8, 4, 4, 4, 4, 4, 4, 4, 4, tabl. ilustr. 64, 35 cm, opr. z epoki pł. ze złoc. napisem na licu.
Wydawnictwo prezentuje 64 wybrane zabytki z zakresu rzeźby, malarstwa, drzeworytnictwa i rzemiosła artystycznego, przechowywane w zbiorach polskich. Ilustracje uzupełnione częścią tekstową zawierającą osiem artykułów: Jan z Kulmbachu; Wit Stwosz; Szymon Czechowicz; O drzeworytach XV i XVI w.; Thorwaldsen; O rzeźbach naszych gotyckich budynków w XIV wieku; O miniaturach; O malarstwie bizantyńskim w Polsce. Otarcia krawędzi oprawy, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 740