0. Grochowski Kazimierz. Polacy na Dalekim Wschodzie. Harbin w Chinach. 1928.
Grochowski Kazimierz. Polacy na Dalekim Wschodzie. Harbin w Chinach. 1928. [b.w.], s. X, 222, tabl. 53, fot., ilustr., 23 cm, oryg. okł. brosz
Monografia wychodźstwa polskiego na Dalekim Wschodzie, w tym na Syberii (m.in. Władywostok), Mandžurii, Mongolii, Sachalinie (pod rządami Japonii) i w innych częściach Azji, z uwzględnieniem okresu do rewolucji bolszewickiej i sytuacji powojennej. Autor opracowania był geologiem i etnografem, który zajmował się badaniem Dalekiego Wschodu, a następnie prowadził ożywioną działalność społeczną na terenie kolonii polskiej w Harbinie. Uszkodzenia grzbietu przy górnej krawędzi. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 938