0. Pajzderski Nikodem. Poznań. W tekście 152 ilustracyj. Lwów-Warszawa 1922.
Pajzderski Nikodem. Poznań. W tekście 152 ilustracyj. Lwów-Warszawa 1922. Nauka i Sztuka. Wydawnictwo Tow. Naucz. Szkół Wyższych we Lwowie pod redakcją Zygmunta Harlanda, s. [4], 129, [7], ilustracje w tekście i na osobnych tablicach, opr. z epoki płsk z bogatymi złoc. na grzbiecie, zachowana przednia oryg. okł. pap.
Praca N. Pajzderskiego (1882-1940), historyka sztuki, mediewisty, poświęcona kulturze materialnej Wielkopolski, a szczególnie jej miasta stołecznego, Poznania. Autor był jednym z członków założycieli Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania, od 1933 r. dyrektorem Muzeum Wielkopolskiego w Poznaniu. Bardzo bogaty materiał ikonograficzny, z podziałem na kolejne epoki rozwoju kultury i dziedziny sztuki. Oprawa luksusowa: czerwony półskórek, grzbiet sześciopolowy z szyldzikiem i z bogatymi zdobieniami. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 1029