0. Otchłanie wielickie. Wieliczka 1907
Otchłanie wielickie. Wieliczka 1907. Nakład J. Czerneckiego, s. [52], tabl. ilustr. 20, 27,5 cm, opr. z epoki, pł.
Album z barwnymi reprodukcjami dzieł malarstwa polskiego, na których przedstawiono kopalnię soli w Wieliczce. Wśród reprodukowanych obrazów znalazły się m.in. płótna J. Matejki, E. Kopcińskiego, W. Tetmajera. Tablice opatrzono krótkim komentarzem historycznym. Opr.: brązowe pł., z tłocz. i barwieniami na licu. Przetarcia oprawy, brak fragmentu przedniej wyklejki, część kart luźnych, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 924