0. Gregorowicz Karol. Warszawa pod względem topograficznym... Warszawa 1862.
Gregorowicz Karol. Warszawa pod względem topograficznym, hygienicznym i geologicznym wraz z planem miasta wystawiającym wartość hygieniczną każdego domu. Dziełko ofiarowane Radzie Miejskiej miasta stołecznego Warszawy przez Redaktora „Przyjaciela Zdrowia”. Cz. 1-3. Warszawa 1862. W Drukarni Józefa Ungra, s. [8], V, [1], 114, 89, [2], 21 cm, opr. z epoki skóra.
Na k. przedtyt. odręczna dedykacja autora: „Najukochańszej Matce w dowód czci wdzięczny Syn Karol”. Cz. 1. Spis domów Warszawy. Cz. 2. O geologii, powietrzu miejskim, wpływie podziemia na zdrowie, o wodach warszawskich, o kanalizacji. Cz. 3. Kloaki, o wilgoci, wyrobie cegły, drenowaniu dróg bitych i ulic brukowanych. Myślą przewodnią dzieła jest „wykazanie sposobów, jakimi można polepszyć stan zdrowia mieszkańców Warszawy, a tym samym przedłużyć ich życie, bez cierpień i nędzy”. Luksusowa oprawa: skóra, grzbiet z tytułem, na licu przedniej okładziny głębokie, ślepe tłoczenia w stylu neobarokowym. Brak planu. Miejscami zaplamienia, zbrązowienia i przetarcia pap. Stan ogólny dobry. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 998