0. Dubrowski Piotr. Opisanije Warszawy i jejo okriestnostiej s dopołnienijem opisanija Czenstochowy. S nowiejszym płanom Warszawy. Warszawa 1850
Dubrowski Piotr. Opisanije Warszawy i jejo okriestnostiej s dopołnienijem opisanija Czenstochowy. S nowiejszym płanom Warszawy. Warszawa 1850. Izdanije W. M. Istomina, Komissjoniera Warszawskago Ucziebnago Okruga, s. 153, [2], tabl. ryc. 4 (litogr., akwatinty), plan rozkł. 1 (litografia), 18 cm, opr. wyd. twarda z tyt. na licu, na obu okładz. ozdobne ramki.
E. l, 420. Język rosyjski. Opisanie Warszawy i okolic oraz dodatkowo opisanie Częstochowy. Książka autorstwa Piotra Dubrawskiego (1812-1882), rosyjskiego filologa zajmującego się literaturą polską. Autor ukończył Uniwersytet w Moskwie, następnie pracował w Warszawie, jako nauczyciel w gimnazjum (1837-1851), w 1862 r. osiadł na stałe w Warszawie. Dzieło obejmuje ogólny opis historyczno-statystyczny oraz szczegółowy opis budowli, budynków, pomników i ogrodów Warszawy. Dalej krótki opis okolic: Mokotowa, Królikarni, Czerniakowa, Wilanowa, Ursynowa, Woli, Marymontu, Bielan, Saskiej Kępy i Jabłonny. Na końcu opis Częstochowy. Ryciny przedstawiają cerkiew prawosławną, kościół św. Jana, Zamek Królewski i pałac Krasińskich. Dołączony rozkładany, kolor. liniowo plan Warszawy. Grzbiet opr. reperowany, brak 1 karty pocz., ubytki pap. na k. tyt., zaklejone znaki własnościowe. Stan ogólny dobry. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 1026