0. Żmichowska Narcyza. Kwiaty rodzinne. Wybór poezyi polskiej. Wydanie trzecie niezmienione. Kraków 1894.
Żmichowska Narcyza. Kwiaty rodzinne. Wybór poezyi polskiej. Wydanie trzecie niezmienione. Kraków 1894. Nakład G. Gebethnera i Spółki, s. [4], XV, [1], 494, 18 cm, opr. wyd. pł. zielone z bogatymi złoc. i tłocz.
Egzemplarz z księgozbioru Piotra Wittana (ekslibris). Antologia poezji polskiej XIX w. opracowana przez Narcyzę Żmichowską (1819-1876). Zawiera utwory m.in.: Adama Asnyka, Aleksandra Fredry, Antoniego Goreckiego, Seweryna Goszczyńskiego, Marii Konopnickiej, Zygmunta Krasińskiego, Teofila Lenartowicza, Adama Mickiewicza, Wincentego Pola, Juliusza Słowackiego, Kornela Ujejskiego. Oprawa wydawnicza wykonana w krakowskim zakładzie introligatorskim Karola Wójcika (sygnowana ślepym tłokiem): płótno ciemnozielone z bogatymi tłoczeniami i złoceniami, brzegi kart złocone. Drobne otarcia i zaplamienia oprawy, na grzbiecie wypisany odręcznie numer, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 1241