0. Zimorowicz Szymon. Sielanki. Z popiersiem autora (Biblioteka Kieszonkowa Klassyków Polskich wydana przez Jana Nepomucena Bobrowicza.). Lipsk 1836
Zimorowicz Szymon. Sielanki. Z popiersiem autora (Biblioteka Kieszonkowa Klassyków Polskich wydana przez Jana Nepomucena Bobrowicza.). Lipsk 1836. U Breitkopf et Haertel, s. XII, [4], 244, [4], portret 1 (litografia), 14 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc., brzegi kart prószone.
Zbiór sielanek Szymona Zimorowica (1608-1629) – polskiego poety epoki baroku. Od strony 159 następują „Roksolanki to jest ruskie panny” – najsłynniejszy poemat miłosny autora napisany z okazji ślubu brata. Przed tekstem portret autora w litografii. Otarcia oprawy, nieaktualne pieczątki i zapiski własnościowe, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 715