0. Niemcewicz Julian Ursyn. Śpiewy historyczne.Petersburg i Moskwa 1876-1877.
Niemcewicz Julian Ursyn. Śpiewy historyczne. Z illustracyami według rysunków Juljana[!] Kossaka i Henryka Pillatego i muzyką F. Lessla, Beydale, F. Kochanowskiej, K. Kurpińskiego, L. Potockiej, S. Parisa, Szymanowskiej, W. Rzewuskiego, T. Skibickiego, Hr. Zamojskiej, Deszczyńskiego, K. Narbutównej, Hr. Chodkiewiczowej, Ks. Würtembergskiej. Petersburg i Moskwa 1876-1877. Nakładem Bolesława Maurycego Wolffa, frontispis (drzeworyt), s. XV, 296, 40 (nuty), liczne drzeworyty w tekście, 28 cm, opr. wyd. pł. z tłocz. i złoc. na grzbiecie i licu.
Z księgozbioru Bonieckich (pieczątka i wpis własnościowy). Edycja ozdobiona frontispisem i efektownymi drzeworytowymi winietkami tytułowymi wykonanymi wg rysunków Juliusza Kossaka i Henryka Pillatiego. W drugiej części książki obszerne noty objaśniające i dodatki muzyczne. Oprawa sygnowana nalepką na tylnej okładce: „H. Sperling” – czerwone płótno ze złoconym tyt., nazwiskiem autora i inicjałami wydawcy na grzbiecie. Na licu tłoczony portret Niemcewicza w ozdobnych ramkach ze złoc. tyt. i nazwiskiem autora. Otarcia i przybrudzenia oprawy, miejscami zażółcenia i zaplamienia papieru.
Ilośc odsłon: 666