0. Karpiński Franciszek. Dzieła. Wydanie stereotypowe Waleryana Krasińskiego. Warszawa 1830.
Karpiński Franciszek. Dzieła. Wydanie stereotypowe Waleryana Krasińskiego. Warszawa 1830. W Drukarni Stereotypowej, przy ulicy Królewskiej w Pałacu Dembowskich N. 1065, s. [2], X, 9, [1], 467, III, portret 1 (litografia), 22,5 cm, opr. z epoki płsk. z bogatymi złoc. i tłocz.
Egzemplarz z Biblioteki Łohoyskiej Konstantego hr. Tyszkiewicza (ekslibris, suchy tłok, pieczątka Konstantego Tyszkiewicza). Tom pism Franciszka Karpińskiego (1741-1825) – poety, dramatopisarza, czołowego liryka epoki stanisławowskiej. Zawiera: Psalmy Dawida; Sielanki; Pieśni; Wiersze różne. Jedna z pierwszych książek wydanych w Drukarni Stereotypowej prowadzonej w Warszawie w latach 1829-1832 przez Waleriana Krasińskiego. Oprawa z epoki: półskórek brązowy z bogatymi złoceniami i tłoczeniami na grzbiecie, brzegi kart prószone, papier okładek marmurkowany. K. Tyszkiewicz (1806-1868) – archeolog, kolekcjoner, zgromadził w Łohojsku zbiory „słynne w poł. XIX wieku”, kolekcję wykopalisk, sztychów, pamiątek historycznych, obrazów oraz doborową bibliotekę liczącą ok. 5000 tomów. Oprawa po konserwacji, wewnątrz stan dobry. Efektowny egzemplarz (zob. też poz. 842).
Ilośc odsłon: 688