0. Chmielowski Piotr. Kobiety Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. Zarys literacki. Wydanie trzecie, poprawione i powiększone. Kraków-Warszawa 1886.
Chmielowski Piotr. Kobiety Mickiewicza, Słowackiego i Krasińskiego. Zarys literacki. Wydanie trzecie, poprawione i powiększone. Kraków-Warszawa 1886. Nakład Gebethnera i Spółki, s. [4], 316, IV, 20 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc., brzegi kart marm.
Wydanie trzecie powiększone (wyd. 1 ukazało się w 1873 r.). Wnikliwe studium postaci kobiecych opisywanych przez trzech wieszczów, opracowane przez Piotra Chmielowskiego (1848-1904) – historyka literatury, profesora Uniwersytetu Lwowskiego. Zawiera rozdziały: Kobieta w rzeczywistości i poezji; Strona uczuciowa Mickiewicza; Juliusz Słowacki i miłość; Jak Krasiński pojmował miłość; Ideały. Oprawa z epoki: półskórek brązowy ze złoconymi napisami na grzbiecie, brzegi kart marmurkowane. Nieznaczne zaplamienia i otarcia oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 628