0. Borowy Wacław. Od Kochanowskiego do Staffa. Antologja liryki polskiej. Lwów 1930.
Borowy Wacław. Od Kochanowskiego do Staffa. Antologja liryki polskiej. Lwów 1930. Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, s. XL, 378, [1], 19 cm, opr. z epoki skóra ze ślepymi tłocz. na licu., zach. przednia okł. kart.
Wydanie 1. Egzemplarz z księgozbioru Mariana Piechala (pieczątka, podpis). Antologia poezji polskiej XVI-XX wieku. Zawiera utwory m.in.: Jana Kochanowskiego, Wacława Potockiego, Adama Naruszewicza, Ignacego Krasickiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Adama Mickiewicza, Seweryna Goszczyńskiego, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego, Cypriana Norwida, Teofila Lenartowicza, Adama Asnyka, Marii Konopnickiej, Jana Kasprowicza, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Micińskiego, Leopolda Staffa. M. Piechal (1905-1989)– poeta, krytyk literacki, współzałożyciel grupy literackiej „Meteor”, związany z grupą literacką „Kwadryga”. Interesująca oprawa w stylu art déco. Niewielkie otarcia i ubytki górnej krawędzi grzbietu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 616