0. Boccaccio Giovanni. Dekameron. Pełne wydanie stu opowieści. Przełożył z włoskiego, komentarzami i posłowiem opatrzył dr. Edward Boyé. Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego. Ilustracje Maji Berezowskiej. Warszawa 1930.
Boccaccio Giovanni. Dekameron. Pełne wydanie stu opowieści. Przełożył z włoskiego, komentarzami i posłowiem opatrzył dr. Edward Boyé. Słowo wstępne Kornela Makuszyńskiego. Ilustracje Maji Berezowskiej. Warszawa 1930. Nakł. Biblioteki Arcydzieł Literatury. Druk. Współczesna, s. XXXII, [4], 745, [1], tabl. ilustr. 20, 27,5 cm, opr. pł. wyd. z tłocz. i złoc. 450,-
Ozdobne wydanie słynnych opowieści erotycznych florenckiego humanisty Giovanniego Boccaccio. Na wstępie „Pochwała Bokacjusza” autorstwa K. Makuszyńskiego, rozpoczynająca się słowami: „Wedle pobieżnych obliczeń, najmniej jedna trzecia nieszczęśników, smażących się w piekle na włoskiej oliwie, zawdzięcza swój los straszliwy czytaniu Dekameronu. Nie tak to bowiem dawne czasy, kiedy książka ta roześmiana, a czasem tkliwa, sprośna, jak młoda czarownica, a czasem rzewna, jak nieszczęśliwa miłość, jurna, jak spasiony mnich… budziła dreszcz grozy, napiętnowania klątwą i siała przerażenie wśród napęczniałych cnotą poczciwców”. Ozdobione erotycznymi ilustracjami wykonanymi przez Maję Berezowską (1898-1978), wybitną polską malarkę i graficzkę, której sławę przyniosły cykle subtelnych grafik o tematyce erotycznej. Tablice drukowano w Litografii Artystycznej W. Główczewskiego. Blok lekko poluzowany, przetarcia i zabrudzenia okładek. Wewnątrz stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 765