0. Staff Leopold. Gałąź kwitnąca. Lwów 1908.
Staff Leopold. Gałąź kwitnąca. Lwów 1908. Nakładem Księgarni Polskiej B. Połonieckiego, s. [2], 200, [1], 19 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. napisami na grzbiecie, górny brzeg kart barwiony, zach. przednia okł. brosz.
Wydanie 1. Tom poezji Leopolda Staffa (1878-1957) – poety, dramatopisarza, czołowego przedstawiciela poezji młodopolskiej, uznawanego za duchowego przywódcę skamandrytów. Tom zawiera cykle: Echa italo-greckie; Przenośnie; Miłość w posągach; Niegdyś; Humoreska; Pokusa; Piosenki; Radość i smutek szczęścia i chwili; Legenda o szczęściu; Radość życia. Oprawa wykonana we lwowskim zakładzie introligatorskim Mikołaja Gorskiego (sygnowana nalepką): półskórek brązowy, na grzbiecie złocona tytulatura, górny brzeg kart barwiony. Podpis własnościowy na karcie przedtytułowej, odręczne zapiski na tylnej karcie ochronnej, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 632