1. [Norwid Cyprian]. Biblioteka Warszawska. Pismo Poświęcone Naukom, Sztukom i Przemysłowi. 1841. Marzec. Warszawa 1841.
[Norwid Cyprian]. Biblioteka Warszawska. Pismo Poświęcone Naukom, Sztukom i Przemysłowi. 1841. Marzec. Warszawa 1841. W Drukarni Juliana Kaczanowskiego, s. [431]-674, [8]; adl.:
Biblioteka Warszawska. Pismo Poświęcone Naukom, Sztukom i Przemysłowi. 1841. Kwiecień. Warszawa 1841. W Drukarni Juliana Kaczanowskiego, s. [4], 248, [4], 21 cm, współopr., opr. z epoki płsk. z dwoma szyldzikami i złoc., brzegi kart barwione, zach. wszystkie okł. brosz.
Dwa współoprawione wczesne zeszyty „Biblioteki Warszawskiej”. W zeszycie marcowym znajdują się dwa pierwodruki Cypriana Norwida: „Chwila myśli. Fantazja” (s. 524-529) a także litografię „Litkup na Pradze i porachunek z Wojciechem. Rycina pierwsza, rozpoczynająca Album wydawane przez P.J. Piwarskiego” (652-653). Ponadto w obu zeszytach znajdują się m.in.: Wyjątki z podróży po Egipcie odbytej w roku 1839 (Franciszek Wężyk); Wiersze Jerzego Dunin-Borkowskiego; Asłan-Temirów. Wypadek na Kaukazie. Wyjątek z obrazu Kaukazu (Wojciech Potocki); Krótki rzut oka na drogi żelazne; Witolorauda J.I. Kraszewskiego pod względem historycznym (W.A. Maciejowski); Nowogródek. Wspomnienie (L. Woyniłłowicz). Otarcia oprawy, ubytki jednego szyldziku i złoceń, nieaktualne pieczątki własnościowe, na kartach miejscami charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 661