1. [Norwid Cyprian Kamil]. Książka zbiorowa ofiarowana Kazimierzowi Władysławowi Wójcickiemu. Warszawa 1862.
[Norwid Cyprian Kamil]. Książka zbiorowa ofiarowana Kazimierzowi Władysławowi Wójcickiemu. Warszawa 1862. B.w., s. [4], II, 450, II, 23 cm, opr. z epoki płsk z tłocz. i złoc. napisem na grzbiecie.
Księga pamiątkowa ofiarowana Kazimierzowi Władysławowi Wójcickiemu (1807-1879) – historykowi, wydawcy, pamiętnikarzowi. Zawiera teksty m.in.: Juliana Bartoszewicza, Agatona Gillera, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Teofila Lenartowicza, Aleksandra Przezdzieckiego, Leona Rogalskiego. Na s. 138-141 dwa pierwodruki Cypriana Kamila Norwida: „Do Pompejusza. Oda Horacego” (z komentarzem Norwida prozą) i „Post scriptum”. Oba wiersze dostarczone przez samego poetę. Otarcia i zaplamienia oprawy, wewnątrz stan dobry.
Ilośc odsłon: 673