0. Mickiewicz Adam. Pisma... na nowo przejrzane, dopełnione i za zezwoleniem jego w tem siódmem s kolei wydaniu do druku podane. Tom III. Paryż 1844
Mickiewicz Adam. Pisma... na nowo przejrzane, dopełnione i za zezwoleniem jego w tem siódmem s kolei wydaniu do druku podane. Tom III. Paryż 1844. W Drukarni Bourgogne et Martinet, s. [6], II, 426, [5], 15 cm, opr. z epoki płsk. ze złoc. napisami.
Egzemplarz z księgozbioru Kornela Ujejskiego (ekslibris). Trzeci tom tzw. „profesorskiej” edycji pism Adama Mickiewicza. Jest to ostatnie zbiorowe wydanie utworów Adama Mickiewicza opublikowane za życia poety nakładem Eustachego Januszkiewicza. „Wydaniem tym pożegnał Mickiewicz poezję, dał je jako pamiątkę i świadectwo przeszłości. Pozostało ono też naprawdę pamiątką i pożegnaniem, jest bowiem ostatnim zbiorowym wydaniem dzieła, za życia poety dokonanym.” (Aleksander Semkowicz). Oferowany tom zawiera: Konrad Wallenrod; Grażyna; Ballady i romanse; Pani Twardowska; O poezji romantycznej; Sonety; Sonety krymskie; Wiersze oryginalne (tu m.in. pierwodruk wiersza „W imionniku Celiny S...”). Otarcia na krawędziach oprawy, karta ze stronami 31/32 luzem z naddarciami, karty ze stronami 103-106 przedarte, ekslibris uszkodzony, na kartach zaplamienia, zabrudzenia i charakterystyczne zażółcenia.
Ilośc odsłon: 672