0. Kochowski Wespazyan. Historya panowania Jana Kazimierza. Wydana z rękopismu w roku 1840 przez E. Raczyńskiego. Teraz podług oryginału poprawiona i powtórnie wydrukowana. T. 1-3 (w 2 wol.). Poznań 1859
Kochowski Wespazyan. Historya panowania Jana Kazimierza. Wydana z rękopismu w roku 1840 przez E. Raczyńskiego. Teraz podług oryginału poprawiona i powtórnie wydrukowana. T. 1-3 (w 2 wol.). Poznań 1859. Nakł. i druk N. Kamieński i Ska, s. VI, 369, [1], portret (litografia); [4], 314, [4], 250, [4], 20 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc., brzegi kart marm.
Dzieje panowania Jana Kazimierza obejmujące lata 1648-1668 oparte na „Klimakterach” W. Kochowskiego (1633-1700) i uzupełnione wiadomościami z „Kroniki” Pawła Piaseckiego (1579-1649). Pisane z epickim rozmachem „Klimaktery” Kochowskiego były jednym z głównych źródeł na którym oparł się Sienkiewicz pisząc „Trylogię”. Nieaktualna pieczątka własnościowa, charakterystyczne zaplamienia i zażółcenia papieru, przetarcia oprawy.
Ilośc odsłon: 668