0. Horoszkiewicz Roman Woynicz. Zułów wczoraj i dzisiaj. Warszawa 1938
Horoszkiewicz Roman Woynicz. Zułów wczoraj i dzisiaj. Warszawa 1938. Nakładem Zarządu Głównego Związku Rezerwistów, s. 181, [1], ilustr. w tekście, 24,5 cm, opr. wyd. pł. niebieskie ze złoc. na grzbiecie i licu.
W pierwszej części, opracowanej przez Romana Horoszkiewicza, przedstawiono historię rodu Piłsudskich i rodów spokrewnionych, ponadto opisano Zułów, życie i pracę we dworze. Część druga, opracowana przez Tadeusza Kubalskiego, opowiada o dalszych dziejach Zułowa, a także o uchwale walnego Zjazdu Związku Rezerwistów, o wykupieniu i odbudowaniu Zułowa jako pamiątkowego miejsca pielgrzymek narodowych (dwór został całkowicie zniszczony przez sowietów w 1939 r.). Oprawa wydawnicza projektu Wiktorii Goryńskiej. Lekkie przetarcia oprawy na grzbiecie i tylnej okładzinie, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 689