0. [Figura porcelanowa] – Książę Józef Poniatowski na koniu. Manufaktura Porcelany Scheibe-Alsbach w Turyngii. 1870-1914 r.
[Figura porcelanowa] – Książę Józef Poniatowski na koniu. Manufaktura Porcelany Scheibe-Alsbach w Turyngii. 1870-1914 r.
Wysokość 31 cm, długość 21,5 cm, szerokość postumentu 9,5 cm.
Figura na podstawie, wykonana z ręcznie malowanej porcelany, przedstawiająca księcia Józefa Poniatowskiego w pełnym umundurowaniu, z szablą u boku, na wspiętym koniu. Wykonana w niemieckiej wytwórni porcelany Scheibe-Alsbach w latach 1870-1914. Podstawa ozdobiona wizerunkami 4 półplastycznych złoconych orłów; na froncie podstawy wyciskany i malowany napis „Poniatowski”, z tyłu znak wytwórni malowany podszkliwnie kobaltem oraz wyciskany w masie numer „L 33/11”, poniżej mniejszy numer 81. Piękne, dobrze zachowane kolory umundurowania, w szczególności złocenia pasa, epoletów i czapki. Milimetrowy odprysk końca końskiej grzywy, niewielkie przetarcia kolorów, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 741