0. [Sanguszko Eustachy]. Eustachy Sanguszko. Słowo wstępne Jan Popiel. Kraków 1907 r.
[Sanguszko Eustachy]. Eustachy Sanguszko. Słowo wstępne Jan Popiel. Kraków 1907. Nakładem ks. Konstancyi Sanguszkowej, s. XI, [1], 275, portret 1 (heliograwiura), 27 cm, luksusowa opr. wyd. R. Jahody, skóra ze złoc. na grzbiecie i licu.
Egzemplarz specjalny drukowany na papierze czerpanym. Księga pamiątkowa poświęcona ks. Eustachemu Sanguszce (1842-1903), politykowi, posłowi na Sejm Krajowy, członkowi Izby Panów, Rady Państwa, namiestnikowi Galicji w latach 1890-1895. Zawiera: Mowy poselskie; Mowy okolicznościowe; Mowy marszałkowskie; Mowy namiestnikowskie; Głosy z dzienników o ustąpieniu z namiestnikostwa; Wspomnienia pośmiertne dzienników krajowych; Opis pogrzebu. Luksusowy wariant oprawy wydawniczej wykonany w krakowskim zakładzie introligatorskim Roberta Jahody (sygnowany pieczątką): brązowy marokin, na grzbiecie złocona tytulatura, w górnej części lica powtórzona tytulatura, poniżej odbity złotem herb Pogoń Litewska Sanguszków pod mitrą książęcą i dewiza rodu: „Z przekonania”, poniżej Order Złotego Runa. Papier wyklejek marm. Robert Jahoda (1862-1947), artysta introligator, konserwator starodruków i rękopisów, od 1887 r. prowadzący własną pracownię w Krakowie, w latach 1918-1939 należącą do najlepszych introligatorni w Polsce. Do projektowania opraw zatrudniał wybitnych artystów, m.in. P. Stachiewicza i S. Wyspiańskiego. Niewielkie przebarwienia okładek, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 920