0. Piłsudski Józef. Pisma zbiorowe. T. 1–10 ( w 10 wol.). Wydanie prac dotychczas drukiem ogłoszonych. Warszawa 1937
Piłsudski Józef. Pisma zbiorowe. T. 1–10 ( w 10 wol.). Wydanie prac dotychczas drukiem ogłoszonych. Warszawa 1937. Instytut Józefa Piłsudskiego, s. XIII, [1], 291, VIII; 300, VI, [1]; 299, VII, [1]; 402, X; 297, X; 217, V, [1]; 217, V,[1], tabl. ilustr. rozkł. 9; 336, XLVI, tabl. rozkł. 1; 332, VIII, tabl. rozkł. 1; 209, [2], tabl. portretów 9 (w t.1-9), 23,5 cm, oprawa Andrzeja Malusa, płsk z tyt. i złoc. na grzbiecie, zwięzy wypukłe, wyklejki marm.
Zbiór pism Józefa Piłsudskiego z lat 1885–1935, opracowany przez Leona Wasilewskiego, Wacława Lipińskiego i Kazimierza Świtalskiego. Całość poprzedza przedmowa Walerego Sławka, prezesa Instytutu Józefa Piłsudskiego. T. 7. dotyczący wojny 1920 r., został bogato zilustrowany rozkładanymi planami bitew oraz faksymiliami rękopisów. T. 10 to przewodnik po wydawnictwie, zawierający wykaz tytułów z odnośnikami do poszczególnych tomów oraz indeksy: rzeczowy, nazwisk i miejscowości. Na początku każdego z tomów portrety Marszałka na kredowym papierze. Oprawa wykonana w 1939 r. przez Andrzeja Malusa, introligatora działającego w Warszawie przy Nowym Świecie 38 w latach 1912-1942: zielone („wojskowe”) półskórki ze złoceniami, grzbiety podzielone zwięzami na 5 pól, w drugim i czwartym polu tytulatura i numeracja tomu, w pozostałych – złocone ozdobniki, wyklejki marmurkowane. Jak wynika z dołączonego rachunku z 5 kwietnia 1939 r., na firmowym blankiecie (w oryginalnej kopercie z pieczątką zakładu i nazwiskiem adresata), oprawa kosztowała 75 zł. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 923