0. Fredro Aleksander. Sztuka obłapiania. Poemat w czterech pieśniach wierszem z roku 1817 z ilustracjami Andrzeja Czeczota. Wydanie bibliofilskie. B. m. 1980
Fredro Aleksander. Sztuka obłapiania. Poemat w czterech pieśniach wierszem z roku 1817 z ilustracjami Andrzeja Czeczota. Wydanie bibliofilskie. B. m. 1980. Druk w serigrafii Roman Król, k. [2], 23, [1], tabl. ryc. 10 (druk artystyczny, sitodruk, ręcznie kolorowany), 41,0 cm, oprawa współcz. szeroki płsk. ze złoc. tyt. na grzbiecie.
Na karcie przedtytułowej dedykacja Piotra Czeczota (autora opracowania graficznego). Odbito w nakładzie 203 egz. numerowanych, oferowany nosi nr 3. Tekst utworu pismem odręcznym Krystyny Kulej (serigrafia), ozdobiony 10 całostronicowymi ilustracjami autorstwa Andrzeja Czeczota (1933-2012), jednego z niewielu polskich grafików, którzy odnieśli sukces w Stanach Zjednoczonych. Czeczot, absolwent Wydziału Grafiki katowickiej filii ASP w Krakowie, najbardziej znany jako autor rysunków satyrycznych. Ręcznie kolorowane erotyczne ilustracje tekstu stanowią cykl „Suita Tańców Polskich”. Opracowanie graficzne książki Piotr Czeczot. Klisze, które posłużyły do druku, zostały komisyjnie zniszczone. Niewielkie uszkodzenia płótna oprawy. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 962