0. Życiorysy panujących w Polsce od Mieczysława I-go do Stanisława Augusta. Warszawa 1861
Życiorysy panujących w Polsce od Mieczysława I-go do Stanisława Augusta. Warszawa 1861. Nakładem Księgarni Polskiej A. Dzwonkowskiego i Spółki, frontispis (chromolitografia), s. 128, [4], 10, tabl. portretów 40 (litografie), 28 cm, opr. płsk z epoki z tłocz. i złoc.
Biografie 40 królów i władców Polski od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego. Każdy życiorys ozdobiony litografowanym portretem wykonanym według rysunku Aleksandra Lessera przez Henryka Aschenbrennera. Przed tekstem efektowny chromolitografowany frontispis z herbami ziem polskich. Oprawa z epoki: płsk bogato tłoczony i zdobiony złotem z monogramem W.W. Nieliczne charakterystyczne zażółcenia w tekście, niewielki ślad zalania górnego marginesu pierwszych kilkunastu kart. Tablice z portretami w stanie bardzo dobrym. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 731