0. Devaux Arthur-Charles. Les Grands Fussils de France. Histoire – Portraits – Châteaux. Chasses au Marais – Plaine – Bois. Cuisine du Chasseur. Élevage – Moeurs – Coutumes du Gibier à Plumes (…). Paris (Paryż), 1898
Devaux Arthur-Charles. Les Grands Fussils de France. Histoire – Portraits – Châteaux. Chasses au Marais – Plaine – Bois. Cuisine du Chasseur. Élevage – Moeurs – Coutumes du Gibier à Plumes (…). Paris (Paryż), 1898. Editeur J. Rothschild, s. XX, 182, [2], tabl. ryc. 50 (chromolitografie), 37,5 cm, opr. oryg. wyd. płsk., zach. obwoluta.
Wydano w nakładzie 500 egzemplarzy, oferowany ma numer 112. Wspaniale, kosztownie wydane dzieło A.Ch. Devaux (1843-1915), poświęcone tradycjom myśliwskim we Francji, ilustrowane chromolitografiami przedstawiającymi ptaki łowne (45) i ptasie jaja (5) oraz 265 ilustracjami w tekście. Wielka prezentacja łowiectwa francuskiego, terenów i obyczajów myśliwskich, a także przepisów na dziczyznę. Oprawa wydawnicza z epoki: płsk, na licach naklejone barwne kompozycje o treści myśliwskiej i tytulatura. Zachowana obwoluta z brakami uzupełnionymi pap.
Ilośc odsłon: 755