0. Wójcicki Kazimierz Władysław. Stare gawędy i obrazy. T. 1-4 (2 wol.). Warszawa 1840.
Wójcicki Kazimierz Władysław. Stare gawędy i obrazy. T. 1-4 (2 wol.). Warszawa 1840. Nakładem Gustawa Sennewalda, s. 321, k. [1], tabl. ryc. 2 (litografie, w tym 1 kolor.), k. [2], s. 322, [1], tabl. ryc. 2 (litografie, w tym 1 kolor.); k. [2], 332, tabl. ryc. 2 (litografie), s. 346, [4], tabl. ryc. 2 (litografie), 18 cm, opr. z epoki, płsk z tłocz. i złoc.
Szkice historyczno-etnograficzne Kazimierza Władysława Wójcickiego (1807-1879), pisarza, historyka, wydawcy źródeł. Zawiera m.in.: Warszawa, obraz od r. 1339 do r. 1656; Morowa zaraza w Warszawie w r. 1712; Stare Miasto w Warszawie, obraz z 1829 r.; Łowy na wilki; Łowiec, gawęda z XVI w.; O Cyganach; Stara księga i dawny medyk (o herbarzu Marcina z Urzędowa). Książka ozdobiona 8 litografiami, wśród których trzy widoki stolicy, w tym duża, niezwykle efektowna panorama Warszawy (o wym. 36 x 67 cm) z r. 1656, wzorowana na słynnej rycinie Dahlberga, oraz dwie ryciny ręcznie kolorowane. Egzemplarz z księgozbioru Antoniego Trepińskiego. Otarcia i ubytki grzbietu oprawy. Miejscami zażółcenia papieru, minimalne naderwanie tablicy z panoramą Warszawy, poza tym stan dobry. Kompletny egzemplarz. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 732