0. Tyszkiewicz Eustachy. Groby rodziny Tyszkiewiczów. Warszawa 1873
Tyszkiewicz Eustachy. Groby rodziny Tyszkiewiczów. Warszawa 1873. Drukiem Jana Jaworskiego, s. [8], 111, frontispis (staloryt), tabl. ryc. 17 (litografie, winno być 19), tabl. genealog. 2 (w miejsce 3, rozkł.), ilustr. w tekście (drzeworyty), 29 cm, opr. z epoki płsk z tłocz.
Odbito w nakładzie 200 egzemplarzy. Książka autorstwa Eustachego Tyszkiewicza (1814-1873), historyka, archeologa i etnografa, dożywotniego prezesa-kuratora Muzeum Starożytności w Wilnie, prezesa Wileńskiej Komisji Archeologicznej. Monografia rodu Tyszkiewiczów zawierająca biogramy wraz z opisami pamiątek po przedstawicielach rodziny (ułożonymi wg miejscowości), znajdującymi się m.in. w Supraślu, Łohojsku, Sielcu, Berdyczowie, Wilnie, Łomży, Birżach, Wołożynie, Czerwonym Dworze, Mińsku. Na tablicach przedstawione nagrobki oraz portrety Tyszkiewiczów. Litografie wykonano w Lit. Władysława Walkiewicza w Warszawie. Na tablicach genealogicznych „Rodowód domu hrabiów na Łohojsku Tyszkiewiczów linii Wasila” oraz „Rodowód domu Skuminów Tyszkiewiczów”. Według Estreichera brak dwóch litografii i jednej tablicy genealogicznej, natomiast Wilder opisuje egzemplarz z 16 rycinami (katalog nr 9). Znaczny ubytek pł. opr., przetarcia grzbietu i okładek, charakterystyczne zażółcenia i zaplamienia w tekście i na tablicach. Ubytek fragmentu tablicy bez szkody dla tekstu. Tablice naklejone na płótno. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 696