0. Mickiewicz Adam. Dziady. Część I. II. i IV. Z illustracyami Cz. B. Jankowskiego. Lwów [1896].
Mickiewicz Adam. Dziady. Część I. II. i IV. Z illustracyami Cz. B. Jankowskiego. Lwów [1896]. Nakładem Księgarni H. Altenberga, s. 116, tabl. ilustr. 11 (fotograwiury), ilustr. w tekście 6 (fotodruki), 38 cm, opr. wyd. płsk z tłocz. i złoc., brzegi k. złoc.
Wydanie ozdobione ilustracjami Czesława Jankowskiego (1862-1941), malarza, ucznia Wojciecha Gersona i Michała Elwiro Andriollego. Każda strona tekstu w dekoracyjnej ramce. Luksusowa oprawa wydawnicza z lipskiej pracowni introligatorskiej Hübel & Deck (ślepy tłok na tylnej okładce): szeroki półskórek, na grzbiecie złocona tytulatura i adres wydawniczy, na licu tytulatura oraz złocony wizerunek A. Mickiewicza odwzorowany wg dagerotypowego portretu wykonanego w 1842 r., zdobienia liniami i wicią roślinną, brzegi kart złocone. Nieaktualny wpis i pieczątka własnościowa, na kartach miejscami charakterystyczne zażółcenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 731