0. Rychter-Janowska Bronisława (1868-1953) – Wnętrze dworku.
Rychter-Janowska Bronisława (1868-1953) – Wnętrze dworku.
Olej, tektura; 24,0 x 34,0 (w świetle oprawy)
Sygnowany: „B. Rychter-Janowska”. Nastrojowy obraz, typowy dla dorobku malarki, ukazujący wnętrze staropolskiego dworku (z portretami przodków, biedermeierowskimi meblami), z zaczytaną babunią na kanapie. Bronisława Rychter-Janowska, malarka, siostra malarza Stanisława, szwagierka Gabrieli Zapolskiej, ważna postać krakowskiego życia artystycznego, wykształcona w Monachium, Florencji i Rzymie. Stan dobry, oprawiony w złoconą ramę. Bardzo dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 701