0. Trusz Iwan (1869-1941) – Dniepr.
Trusz Iwan (1869-1941) – Dniepr.
Olej na tekturze; 27,0 x 33,0 cm
Sygnowany w l. d. rogu: „Iw. Trusz”. Rozległy, nastrojowy widok szeroko rozlanego Dniepru, namalowany przez Iwana Trusza, ucznia J. Stanisławskiego i L. Wyczółkowskiego. Artysta kształcił się także w Monachium i Wiedniu, na stałe mieszkał we Lwowie. Malował głównie pejzaże, a także portrety i sceny rodzajowe z Huculszczyzny. Dniepr stał się jednym z ulubionych tematów obrazów Trusza od 1900 r., od czasów pierwszej podróży do Kijowa. Artysta często powracał do tego motywu, ukazując rzekę w różnych porach dniach i roku. Stan dobry, oprawiony w złoconą ramę 37,0 x 44,0 cm.
Ilośc odsłon: 696