0. Pruszkowski Tadeusz (1888-1942) – Kobieta z parasolką (żona artysty). 1920 r.
Pruszkowski Tadeusz (1888-1942) – Kobieta z parasolką (żona artysty). 1920 r.
Olej, deska; 30,0 x 19,5 (w świetle oprawy)
Sygnowany: „Tadeusz Pruszkowski 1920” oraz gmerk artysty. Tadeusz Pruszkowski, malarz, pedagog, profesor i rektor Akademii w Warszawie, był jedną z najważniejszych postaci polskiego życia artystycznego okresu międzywojennego. Wokół jego pracowni powstały cztery najważniejsze ówcześnie ugrupowania artystyczne. Organizował plenery w Sandomierzu i Kazimierzu Dolnym, gdzie zbudował willę na Górze Zamkowej. Był także wielkim miłośnikiem motoryzacji, uczestnikiem rajdów samochodowych i pokazów lotniczych. Stan dobry. Oprawiony w dekoracyjną, złoconą ramę.
Ilośc odsłon: 638