0. Matejko Jan (1838-1893) – „Stanislaus Augustus”.
Matejko Jan (1838-1893) – „Stanislaus Augustus”.
Ołówek, papier; 13,0 x 10,0 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany monogramem ołówkiem: „JM”. Szkic portretowy, ukazujący mężczyznę z peruce i stroju typowym dla II połowy XVIII w., profilem w lewo. Wg opisu ołówkiem poniżej jest to studium portretu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego (wizerunek zbliżony do portretu władcy, zamieszczonego w tece „Królowie i książęta: rysunki Jana Matejki”, wydanej przez Maurycego Perlesa w 1893 r. – wizerunek odwrócony). Poniżej portretu notatki ołówkiem, papier pożółkły, stan dobry. Oprawiony w głębokie passe-partout i ozdobną ramę.
Ilośc odsłon: 739