0. Berezowska Maja (1898-1978) – Fryderyk Chopin i George Sand. 1967 r.
Berezowska Maja (1898-1978) – Fryderyk Chopin i George Sand. 1967 r.
Rysunek (akwarela, tusz, papier); 48,0 x 34,0 cm (w świetle oprawy)
Sygnowany tuszem: „Maja Berezowska 67”. Fryderyk Chopin przy pracy, wraz ze swą muzą – George Sand. Maja Berezowska była jedną z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich rysowniczek i ilustratorek XX w. Wykształcona w Krakowie i Monachium, już w okresie międzywojennym współpracowała z prasą, również zagraniczną, a także z teatrami i kabaretami (m.in. projektowała kostiumy dla Hanki Ordonówny). Sławę przyniosły jej zwłaszcza subtelne rysunki o tematyce erotycznej, ilustrujące wiele dzieł klasyki literackiej. Stan dobry, oprawiona w ramę.
Ilośc odsłon: 771