0. Ajdukiewicz Zygmunt (1861-1917) – Chłop w futrzanej czapie. 1896 r.
Ajdukiewicz Zygmunt (1861-1917) – Chłop w futrzanej czapie. 1896 r.
Olej (en grisaille), płótno (na desce); 38,0 x 28,0 (w świetle oprawy)
Sygnowany: „Zygmunt Ajdukiewicz 896”. Zygmunt Ajdukiewicz, brat stryjeczny Tadeusza, malarz wykształcony w SSP w Krakowie, akademii wiedeńskiej i monachijskiej, od 1885 r. na stałe osiadły w Wiedniu. Wielokrotnie nagradzany, zyskał tam sławę pracując dla sfer arystokratycznych i dworskich. Malował sceny rodzajowe (m.in. inspirowane dziełami Sienkiewicza i Mickiewicza), myśliwskie, portrety. Stan dobry, oprawiony w dekoracyjną ramę.
Ilośc odsłon: 792