0. Stryjeńska Zofia (1891-1976) – Strój kujawski. 1939 r.
Stryjeńska Zofia (1891-1976) – Strój kujawski. 1939 r.
Litografia kolorowana ręcznie gwaszem; 46,0 x 30,0 (w świetle oprawy)
Sygnowana: „Z. Stryjeńska”. Plansza, przedstawiająca mężczyznę w ludowym stroju kujawskim, pochodzi z jednego z najważniejszych dzieł w dorobku artystki – teki „Polskie stroje ludowe”, plansza nr 13 (patrz poz. poprzednia). Stan dobry, oprawiona w ramę 67,0 x 49,0 cm.
Ilośc odsłon: 857