0. Korzeniowska Wanda (1883-1935) – Pejzaż leśny. Początek XX w
Korzeniowska Wanda (1883-1935) – Pejzaż leśny. Początek XX w.
Akwaforta; 14,7 x 10,4 (pl. 34,5 x 19,6)
Sygnowana ołówkiem: „Wanda Korzeniowska”. Wanda Korzeniowska, graficzka i malarka, niemal całe życie związana ze Lwowem. Grafiką zajmowała się od 1910 r., głównie tworzyła w technikach metalowych, a potem w drzeworycie, przede wszystkim potraktowane malarsko pejzaże oraz widoki lwowskie. Zabrudzenia marginesu, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 841