0. [Obrazy z pamiętników J.Ch. Paska] – Dawne kochajmy się przy węgrzynie. Pasek u Tyszkiewicza. Wg rys. A. Zaleskiego. Ok. 1851 r.
[Obrazy z pamiętników J.Ch. Paska] – Dawne kochajmy się przy węgrzynie. Pasek u Tyszkiewicza. Wg rys. A. Zaleskiego. Ok. 1851 r.
Litografia kolorowana w epoce; 27,8 x 39,6 (pl. 34,7 x 45,0)
Szlachecka uczta we wnętrzu starego dworu, według rysunku Antoniego Zaleskiego (obecnie w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie). Poniżej sygnatury i tytuł: „Wróciłem nazad do Pana Tyszkiewicza bom mu był dał słowo. Byłem wdzięcznym gościem, była ochota i wielka pijatyka. Bawiłem tam tydzień &”. Litografował Adolphe Bayot (1810-?) w paryskim zakładzie Lemerciera. Pochodzi z 2 serii 5 poszytu „Albumu Wileńskie”. Po konserwacji, zdublowany. Piękny, stary kolor. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 642