0. [Wilno] – „Widoki Wilna. Kościół Katedralny R.K.” Wg rys. W. Sadovnikowa. 1847 r.
[Wilno] – „Widoki Wilna. Kościół Katedralny R.K.” Wg rys. W. Sadovnikowa. 1847 r.
Litografia kolorowana w epoce; 34,0 x 47,0 (pl. 44,5 x 54,5)
Widok wileńskiej katedry św. Stanisława i Władysława, miejsca pochówku m.in. Barbary Radziwiłłówny i króla Aleksandra Jagiellończyka. Rysowany z natury przez Wasilija Sadownikowa (1800-1879), litografia Isidore-Laurenta Deroy (1797-1885), odbita u Lemerciera w Paryżu. Pochodzi z „Album de Wilna”, seria 1, poszyt 1. Dedykowana w druku przez wydawcę Jana Kazimierza Wilczyńskiego Stanisławie z Górskich Hutten-Czapskiej. Po konserwacji, marginesy wzmocnione, przedarcia fachowo podklejone. Rzadkie. Bardzo dekoracyjne.
Ilośc odsłon: 671