0. [Obrazy z pamiętników J. Ch. Paska] – Powrót Paska do domu rodzicielskiego po wyprawie duńskiej. Wg rys. A. Zaleskiego. 1845-1856 r.
[Obrazy z pamiętników J. Ch. Paska] – Powrót Paska do domu rodzicielskiego po wyprawie duńskiej. Wg rys. A. Zaleskiego. 1845-1856 r.
Litografia kolorowana w epoce; 26,5 x 36,0 (pl. 39,8 x 57,0)
Scena powitania Jana Chryzostoma Paska z ojcem („Powrót do domu po wyprawie Duńskiey. Poiechałem do Rodziców prosto z Łowicza, trzy mile za Rawę do Bielin. Witali mię Rodzice z tak niezmiernym płaczem, że do godziny utulić się nie mogli. Etc.”). Poniżej tytuł oraz sygnatury artystów – według obrazu Antoniego Zaleskiego (1824-1885) litografował François Grenier (1793-1867) w Zakładzie Lemerciera w Paryżu, wydał Jan Kazimierz Wilczyński. Pochodzi z „Albumu Wileńskie”, 2 serii, poszytu 4. Drobne zabrudzenia, stan bardzo dobry. Mocny, dekoracyjny kolor. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 709