0. [Lublinianie] – „Lublinianie. Lubliniens”. Wg rys. W. Gersona. 1855
[Lublinianie] – „Lublinianie. Lubliniens”. Wg rys. W. Gersona. 1855 r.
Litografia ręcznie kolorowana; 21,5 x 17,0 (28,0 x 20,0 w świetle oprawy)
Scenka rodzajowa (dziewczyna i chłopak w odświętnych strojach, rozmawiający przed kościołem). Rycina pochodzi z albumu „Ubiory ludu polskiego”, wydanego przez Franciszka Daziaro w 1855 r. (patrz poz. poprzednia). Stan bardzo dobry, oprawiona w ramę. Bardzo mocny, ładny kolor.
Ilośc odsłon: 682