0. [Warszawa] – „Warszawa z strony Pragi”. Litografia. II ćwierć XIX w.
[Warszawa] – „Warszawa z strony Pragi”. Litografia. II ćwierć XIX w.
Litografia; 34,0 x 53,0 (pl. 38,5 x 55,0)
Panorama miasta, nieznanego autora, ukazująca Warszawę z praskiego brzegu (ze spacerowiczami na pierwszym planie oraz ożywionym ruchem łodzi na Wiśle), w charakterze akwareli Zygmunta Vogla oraz litografii wydawanych w zakładzie Franciszka Schustra. Widok miasta od zabudowań Krakowskiego Przedmieścia, przez zamek, Stare i Nowe Miasto po koszary żoliborskie (widoczny m.in. wiatrak na terenie współczesnego Marymontu). Zabrudzenia, prawy margines wzmocniony pap. na odwrocie, ślady starej oprawy. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 661