0. Kolberg Juliusz. Atlas Królestwa Polskiego. Atlas du Royaume de Pologne. Warszawa 1827
Kolberg Juliusz. Atlas Królestwa Polskiego. Atlas du Royaume de Pologne. Warszawa 1827, Instytut Litograficzny Szkolny, map [8], litografie kolorowane w epoce, 44,0 x 59,5 cm, opr. wyd. teka pap.
Komplet. Pierwszy tak dokładny obraz kartograficzny poszczególnych województw Królestwa Polskiego. Mapy opracowane przez Juliusza Kolberga (1776-1831), kartografa, geodetę, profesora miernictwa i geodezji Uniwersytetu Warszawskiego (jego synem był słynny Oskar Kolberg, badacz polskiego folkloru). Atlas zawiera mapy województw: mazowieckiego, podlaskiego, augustowskiego, płockiego, lubelskiego, kaliskiego, sandomierskiego, krakowskiego. Na każdej karcie tabelaryczne zestawienie danych statystycznych dla województwa. Na okładce herb Królestwa Polskiego (orzeł dwugłowy) na tarczy słonecznej, dookoła herby 8 województw. Na tylnej okładzinie „Plan Warszawy” z objaśnieniami. Krawędzie oraz miejsca złożenia wzmocnione na odwrocie, zabrudzenia i ślady zalania, mocne przetarcia powierzchni okładzin z ubytkami kompozycji. Grzbiet wzmocniony, prawy dolny narożnik teki uzupełniony (po konserwacji). Bardzo rzadkie w komplecie.
Ilośc odsłon: 939