1. Warszycki Wacław. Imion w herbownych z urodzenia szlachetnego uroczystością wyrachowanych summaryusz dowodnemi autorow swiadectwy wsparty [...] T. 1-3 (1 wol.). Gdańsk 1782-1783
Warszycki Wacław. Imion w herbownych z urodzenia szlachetnego uroczystością wyrachowanych summaryusz dowodnemi autorow swiadectwy wsparty [...] T. 1-3 (1 wol.). Gdańsk 1782-1783. W Drukarni uprzywilejowane Stanów Miasta, 8°, k. [1], s. 285; k. [18]; [1], s. 112, opr. z epoki, skóra.
E.XXXII, 236. Egzemplarz z biblioteki Bzowskich (pieczątka heraldyczna). Dzieło heraldyczno-genealogiczne autorstwa Wacława Warszyckiego (XVIII w.) oparte przede wszystkim na herbarzu Niesieckiego, a uzupełniane informacjami z m.in. Paprockiego, Starowolskiego, Miechowity. Autor prowadził przez sześć lat żmudne poszukiwania w Metrykach Koronnej i Litewskiej, konstytucjach sejmowych, kronikach etc. Dzieło Warszyckiego podzielone zostało na trzy części, z których najobszerniejsza pierwsza zawiera alfabetyczne zestawienie nazwisk rodów szlacheckich i przysługujących im herbów. W przypadku rodzin których nazwiska pominięto we wcześniejszych zbiorach heraldycznych przydano dodatkowe informacje o genezie ich szlachectwa oraz różne wiadomości anegdotyczne. W części drugiej umieszczono blazonowanie poszczególnych herbów, a w trzeciej pominięte wcześniej nazwiska oraz listę indygenatów z czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego (do 1782 r.) W oferowanym zbiorze cz. 2 wprawiona jako ostatnia. Opr.: jasnobrązowa skóra marm., na grzbiecie szyldzik oraz tłocz. i złoc. ozdobniki. Otarcia i drobne ubytki skóry opr., na k. miejscami zabrudzenia, ślady zawilgocenia i drobne ślady po owadach. Stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 494