1. Volney Constantin-François de Chasseboeuf. Opis Egyptu podług naynowszey podroży Pana... z Francuzkiego Krotko Zebrany Przez Jana Nowickiego. Kraków 1800
Volney Constantin-François de Chasseboeuf. Opis Egyptu podług naynowszey podroży Pana... z Francuzkiego Krotko Zebrany Przez Jana Nowickiego. Kraków 1800. W Drukarni Anto[niego] Ignacego Gröbla pozostałey Wdowy i Suksessorów, 8°, k. [1], s. 106, k. [1], finaliki (drzeworyty), opr. z epoki płsk. z szyldzikiem i złoc.
Egzemplarz z biblioteki rodziny Gronieckich w Błażkowej (liczne pieczątki). Opis podróży do Egiptu Konstantego Franciszka Volneya (1757-1820) – francuskiego pisarza i moralisty. Zawiera informacje na temat położenia geograficznego, klimatu, sytuacji politycznej, mieszkańców, pozycji i znaczenia Mameluków, handlu, Kairu, najczęstszych chorób. Otarcia i niewielkie ubytki skóry oprawy, karta tytułowa podklejona, na kartach miejscami niewielki zaplamienia i ślady zawilgocenia, poza tym
stan dobry.
Ilośc odsłon: 492