0. Polska i jej dorobek dziejowy w ciągu tysiąca lat istnienia. Zarys i encyklopedia spraw polskich. T. 1: Zarys. Pod redakcją prof. dra Henryka Paszkiewicza. Londyn 1956
Polska i jej dorobek dziejowy w ciągu tysiąca lat istnienia. Zarys i encyklopedia spraw polskich. T. 1: Zarys. Pod redakcją prof. dra Henryka Paszkiewicza. Londyn 1956. Księgarnia Polska „Orbis-Polonia”, s. 582, [2], tabl. 4, tabl. ilustr. 14 (w tym 6 rozkł.), liczne ilustr. i mapy w tekście, 25 cm, opr. skóra ze złoc. na grzbiecie i licu, szyldziki złoc., okł. oryg. zachowane.
Więcej nie wyszło. Bogato ilustrowane dzieje Polski, obejmujące historię polityczną, geografię, kulturę
i etnografię, opracowane przez wybitnych historyków emigracyjnych, Oskara Haleckiego, Mariana Kukiela, Henryka Paszkiewicza i Stanisława Kościałkowskiego. Niesygnowana oprawa Jana Biniowskiego w pełną skórę łączoną z dwóch części, czerwonej i białej, z tłoczonym na licu orłem polskim w koronie i złoconym tytułem, wyklejki z jedwabnej mory. Jan Biniowski, kresowiak, podoficer W.P., uwięziony przez Sowietów, następnie żołnierz II Korpusu, na emigracji w Stanach Zjednoczonych wykonywał artystyczne oprawy dla wybitnych osobistości i amerykańskich instytucji rządowych, w tym m.in. darów dla Lecha Wałęsy i Goldy Meir. Niewielki ubytek i przetarcia 1 szyldziku, poza tym stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 970