0. Polska w krajobrazie i zabytkach. Bułhak, Marcinkowski, Jaroszyński, Poddębski i inni. Fotografie zebrał i ułożył Prof. Wł. Dzwonkowski. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1929-1930
Polska w krajobrazie i zabytkach. Bułhak, Marcinkowski, Jaroszyński, Poddębski i inni. Fotografie zebrał i ułożył Prof. Wł. Dzwonkowski. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1929-1930. Wyd. Tadeusza Złotnickiego, s. [1], 140, tabl. ilustr. 312, XLVII; 137, [1], tabl. ilustr. 320, 33 cm, opr. granatowe pł. wyd. ze złoc. i tłocz., zachowane oryg. okładki wyd.
Oprawa wydawnicza Franciszka Joachima Radziszewskiego sygn. suchym tłokiem: „F.J. Radziszewski – Warszawa” (na tomie pierwszym). Monumentalny album fotografii krajoznawczych autorstwa najwybitniejszych fotografów polskich okresu międzywojennego (w tym największy zbiór zdjęć Jana Bułhaka), prezentujący zabytki kultury oraz najpiękniejsze zakątki Polski w województwach: warszawskim, łódzkim, kieleckim, lubelskim, białostockim, pomorskim, poznańskim, śląskim, lwowskim, stanisławskim, tarnopolskim, wołyńskim, poleskim, wileńskim i nowogródzkim. Ponadto odrębne części poświęcone są Warszawie, Krakowowi i Tatrom. Każda spośród 1446 fotografi i opatrzona jest podpisami w czterech językach oraz obszernymi objaśnieniami w osobnym dziale. Część albumowa uzupełniona monografiami tematycznymi, m.in. J. Kłosa – O budownictwie drewnianem i murowanem w Polsce; J. Ejsmonda – Myślistwo w Polsce; A. Janowskiego – Krajobraz Polski; A. Lauterbacha – Warszawa; T. Szydłowskiego – Kraków; M. Świerza – Tatry. Zachowane dekoracyjne, wszystkie okładki wydawnicze zeszytów. Niewielkie odbarwienie i przetarcia grzbietów, kilka stron z wzmocnionymi marginesami, nieliczne ślady ołówka. Źle wszyta jedna składka w tomie 2, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1100