0. Fragment serwisu prezydenckiego. Francja, lata 20. XX w.
Fragment serwisu prezydenckiego. Francja, lata 20. XX w.
Porcelana dekorowana naszkliwnie, złocenia; półmisek 45 x 27, 5cm; pojemnik na przyprawy średnica 7,5 cm. Na odwrocie znaki francuskiej wytwórni w Sèvres z datą „1921”. Dekoracja utworzona ze złoconej wici roślinnej oraz godła RP (biały Orzeł na czerwonej tarczy). Dołączono sztućce: łyżki (5 szt., dł. 17 cm); noże (4 szt., dł. 21 cm); widelce (7 szt., dł. 17 cm). Na trzonkach nałożona dekoracja – Orzeł; znaki warszawskiej wytwórni Frageta (biały metal). Ślady używania półmiska, przetarcia srebrzenia sztućców. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 961