0. [Papierośnica z herbem Oginiec] – Papierośnica srebrna z herbem ks. Ogińskich. Moskwa, pocz. XX w.
[Papierośnica z herbem Oginiec] – Papierośnica srebrna z herbem ks. Ogińskich. Moskwa, pocz. XX w.
Srebro (próby 84; złotnik AKK), wewnątrz złocone; 12,0 x 7,4 cm; zatrzask – czerwony kamień w formie kaboszonu. Nałożona aplikacja emaliowana z herbem Oginiec pod mitrą książęcą, wewnątrz wygrawerowany monogram „B.O.” i data „24. XII.1908”. Według informacji ostatniego właściciela, obiekt należał do Bogdana ks. Ogińskiego (1848-1909), wnuka słynnego kompozytora Michała Kleofasa Ogińskiego, żonatego z Marią hr. Potulicką. Nieznaczne przetarcie emalii, poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 918