0. [Pieczęć z herbem Oginiec] – Tłok pieczętny do laku z herbem Oginiec i monogramem MKO. Polska, ostatnia ćwierć XVIII w.
[Pieczęć z herbem Oginiec] – Tłok pieczętny do laku z herbem Oginiec i monogramem MKO. Polska, ostatnia ćwierć XVIII w.
Brąz, drewno toczone; śr. pieczęci 2,3 cm, wys. 7,3 cm.
Herb Oginiec na płaszczu gronostajowym pod mitrą książęcą i monogram MKO. Na boku wyryty inicjał grawera AW i data 1783. Pieczęć wykonano prawdopodobnie w Wilnie dla 18-letniego Michała Kleofasa ks. Ogińskiego (1765-1833), późniejszego podskarbiego wielkiego litewskiego. Obok licznej działalności publicznej był znanym kompozytorem i pisarzem. Osobisty przedmiot słynnej postaci historycznej. Drobne uszkodzenia, stan dobry.
Ilośc odsłon: 969